BLOG / Sektörden Haberler

Filmekimi Başlıyor: Biletler 7 Ekim'de Satışta!

5.10.2023
0 Yorum
Filmekimi Başlıyor: Biletler 7 Ekim'de Satışta!
İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 22. kez düzenlenen Filmekimi etkinliğinin basın toplantısı, 3 Ekim Salı akşamı Paribu Cineverse Kanyon'da gerçekleşti. Bu özel etkinlik, Cannes Film Festivali Belirli Bir Bakış kategorisinde yer alan Monia Chokri imzalı "Aşkın Tabiatı / Simple Comme Sylvain" filminin gösterimiyle sona erdi. Filmekimi biletleri, 4 Ekim Çarşamba günü saat 10:30'da Lale Kart üyeleri için özel indirimli ön satışların ardından, 7 Ekim Cumartesi günü saat 10:30'da genel satışa sunulacak.
 
Filmekimi, dünya çapındaki önemli festivallerde prömiyer yapmış ödüllü filmler ve heyecanla beklenen yeni yapımlarla dolu zengin bir program sunarak, 13-22 Ekim tarihlerinde İstanbul'da ve 20-22 Ekim tarihlerinde İzmir'de gerçekleştirilecek.
 
AÇILIŞ FİLMİ OLARAK SOFİA COPPOLA'DAN "PRİSCİLLA"
 
Sofia Coppola, Marie Antoinette filmiyle karakter odaklı gerçek hayat hikayelerini başarıyla sinemaya aktarma konusundaki yeteneğini bir kez daha gösteriyor. Bu sefer, başrolleri Cailee Spaeny ve Jacob Elordi'nin paylaştığı "Priscilla," Priscilla Beaulieu ile Elvis Presley'nin ilişkisini ele alıyor. Film, Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan için yarıştı ve Cailee Spaeny'ye En İyi Kadın Oyuncu ödülünü getirdi. Hikaye, Priscilla Presley'nin 1985 tarihli "Elvis ve Ben" adlı anı kitabından ilham alıyor.
 
Kapanış filmi ise 80. Venedik Film Festivali'nde Altın Aslan kazanan Yorgos Lanthimos'un "Poor Things" adlı filmi olacak. Lanthimos, "Sarayın Gözdesi" filminden beş yıl sonra yine dönem bir filmle Filmekimi'ne dönüyor. Emma Stone, Victoria döneminde ölüyken diriltilen Bella Baxter karakterini canlandırıyor. Mark Ruffalo, Willem Dafoe, Margaret Qualley gibi ünlü oyuncularla dolu bir kadroyla dikkat çeken "Poor Things," Tony McNamara tarafından Alasdair Gray'in 1992 tarihli romanından uyarlandı.
 
Ayrıca, 76. Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kazanan "Anatomy of a Fall" da Filmekimi programında yer alıyor. Bu film, Cannes'da Altın Palmiye kazanmış bir çiftin ilişkisini ve bir cinayet-mahkeme gerilimini ele alıyor.

Yorumlar


Sen de Yorumla

Benzer İçerikler

cekbifilm.com profesyonel ve amatör sinemacıları bir araya getirmek amacıyla kurulmuş bağımsız bir platformdur.
Adres: Eğitim Mah. Sude Sok. No:3 Marmara Residance Bahçe Kat Kadıköy - İstanbul
Tel : 0850 346 20 30 e-posta : info@cekbifilm.com